Öt Megye tornája

2014.12.06.-07.

Székesfehérvár

Budapest válogatottja 4 mérkőzésen 3 győzelemmel és egy döntetlennel, kapott gól nélkül zárt a Dél-Közép Dunántúli csoportban. Sajnos egy adminisztrációs hiba miatt végül a második helyen zárt a csapat, de minden elfogultság nélkül a Kiss László szakmai igazgató, és Bajzik József másodedző által irányított együttes volt a torna igazi győztese.

A válogatott szombaton hősies játékkal előbb legyőzte Fejér Megyét (1-0), majd Baranya megyét is (2-0). Az este így akár csodás hangulatban is telhetett volna, de sajnos nem teljesen így alakult. Az első mérkőzés 20. percében kiderült, hogy Bacskai Bencének volt már profi szerződése, amit a REAC-cal kötött, igaz nem játszott a rákospalotaiaknál felnőtt meccset. A szabályok szerint viszont csak olyan játékosok szerepelhettek a tornán, akiknek ilyen kontraktusa nem volt. Nem csak a mi csapatunk, hanem a szintén többre hivatott Somogy megye is hasonlóan járt.

Budapesttől így végül levontak egy büntető pontot, és Fejér megye óvása miatt az 1-0-s sikerünk 3-0-s vereségre módosult, a megszerzett hat pontból kettő maradt.

A válogatott továbbjutási esélye így minimálisra csökkent. Ehhez az kellett volna, hogy Fejér megye egyszer se nyerjen, nekünk viszont legalább 6 pontot kellett volna begyűjteni.

A dolgunkat tovább nehezítette, hogy más jellegű - már korábban jelzett - elfoglaltság miatt az első nap után két játékos tért haza. A válogatottnak Baranyi Péter (FFC) és Horváth Ákos (Hegyvidék) nélkül kellett folytatnia a küzdelmeket, mellettük érthetően Bacskai Bencére (Testvériség) sem számíthatott a továbbiakban a szakmai stáb. Mindhárom labdarúgó egyébként fontos láncszeme a keretnek. A Budafok azonban újabb labdarúgóval segítette ki az együttest, egy gyors szervezéssel Gubacsi Ákos is bevethetővé vált.

Mindezek ellenére minden lehetőség adott volt viszont arra, vagy éppen ezért lehetett volna, hogy egy jó kis bulival készüljenek a srácok a másnapi meccsekre. Azonban a keret amatőr labdarúgói profin viselkedtek este is, és pontlevonás ide vagy oda győzelmekre készültek a második napon, elmaradt a dinom-dánom.

2. nap

Budapest – Tolna megye 3-0

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!

Sima győzelem!

Az első olyan mérkőzése volt a csapatnak, amelynél az esélyek mellettünk szóltak. Ez a pályán is gyorsan realizálódott.

Tolna a biztonságra próbált törekedni, és Budapest irányított az első perctől kezdve.
Az első helyzetünk a harmadik percben volt. Egy szép támadás végén Markovics Ádám remek átadását követően Szentesi Péter 10 méterről leadott lövését védte Klézl Tamás.
2 perc múlva Csabai Tamás lőtt fölé 20 méterről kevéssel egy szabadrúgást.
A 8. percben pedig meg is született Budapest vezető találata.
Egy jobb oldali szöglet után a hosszú saroknál érkező Kovács Gergely lőtt 9 méterről a hálóba. 1-0
Negyedórát kellett várni az első tolnai helyzetre, igaz ez nagy lehetőség volt.
A tornán remekül védő Zubány Miklós azonban Hencz Balázs ziccerét is kifogta.

A következő percben, ha már az egyenlítés elmaradt, jött az újabb budapesti gól!
Bánk Levente szerzett labdát a tolnai térfél közepén, majd remek passzal szolgálta ki a mellette érkező Csabai Tamást, aki megmutatta, hogyan kell befejezni egy nagy lehetőséget. 12 méterről higgadtan rúgta el a kapus mellett a labdát. 2-0
Nem állt meg a csapat és az első félidő végén majdnem újabb gólt szerzett. Ezúttal a Hegyvidék támadói villantak, Szentesi Péter remekül ugratta ki Bánk Leventét, aki kicselezte a kapust is, de végül kisodródva a kapu mellé lőtt.
A szünetben kétgólos vezetésnél a szakmai stáb higgadtságra kérte a csapatot, és a szinte állandó kockázatos felpasszok helyett (amelyek egyébként többnyire ültek) több oldalsó passzt és nyugodt labdajáratást várt el, jelezve, hogy a gól így is jönni fog.

Ez így is lett! Ugyanakkor a válogatott a második félidő első perceiben a tanácsot nem igen fogadta meg, ment a csapat, mint a golyó.
Az első helyzet mégis (vagy pont ezért) Tolna megye előtt adódott. A csereként beállt Hmelyovszki Tibor is megmutatta, hogy jó kapus, Calka Norbert fejesét tornázta ki az Ikarus hálóőre.

Ezzel el is lőtte a puskaport ellenfelünk. A Budapest válogatott kezdte betartani a taktikai utasítást, és a 33. percben egy gyönyörű támadással így is helyzetig jutott, amely végén a csapat motorja Paholics Máté lőtt 16 méterről a kapu fölé. Az egész tornán rengeteget dolgozó játékos megérdemelte volna a gólt.
A 36. percben a csereként beállt Hollósi Mátyás egy szép csellel átverte védőjét a bal oldalon, majd egy finom passzt adott Markovics Ádámnak, aki 14 méterről megcélozta a hosszú sarkot, de a tolnai kapus védeni tudott.
A szöglet is veszélyes volt, és ismét a Szent Pál védője Hollósi volt a főszereplő, centikkel fejelt mellé.

A 43. percben végleg eldőlt a meccs. Egy pazar kontrát követően Markovics Ádám majdnem egy félpályányi futás után elrúgta a labdát a kapujából kilépő Klézl Tamás mellett.
3-0
A hátralévő 7 percben a Budapest válogatott már tényleg sokat járatta a labdát, a meccset már lélekben feladó ellenfele ellen. Az utolsó percek már úgy teltek el, mint a vébéken szokott, amikor mindkét csapatnak jó az x.
Nekünk viszont az újabb győzelem volt a jó, ez volt a harmadik!

Budapest – Somogy megye 0-0

Ez is jó volt!

Következett az utolsó mérkőzésünk a tornán, amely előtt kiderült, hogy legjobb esetben is csak második lehet a csapat, ugyanis Fejér megye nyerni tudott, és ezzel megnyerte a csoportot is.

A Budapest válogatottat ez a történés nem rázta meg, mint ahogy eddig sem tudta semmi sem.
Az egyik legjobb teljesítményét produkálta a csapat, egyetlen valamirevaló helyzetet sem engedélyezve a jó erőkből álló somogyiaknak.

Csapatunknak viszont a 10. percben rögtön két lehetősége is adódott. Egy szöglet után Picikász Vaszilisz fejesét ütötte ki Varga Szabolcs, majd a következő sarokrúgást követően egy veszélyes lövést is hárított a somogyi kapus.

A 18. percben egy olyan támadást vezetett a budapesti gárda, amelyet minden pályánál megtapsoltak volna.
Bánk Levente kapott egy jó passzt, a támadó rendkívül finoman emelte be a labdát a tizenhatoson belülre az érkező Csabai Tamásnak, aki a kilépő kapust átemelte, pechére azonban a jobb oldali kapufáról kipattant a labda.
0-0-val fordultak a csapatok.

A második félidőben mindössze két komoly helyzet volt, mindkettőt Budapest hagyta ki.
A 32. percben Bánk Levente lőtt 8 méterről a kapu mellé, majd 2 perc múlva ismét a Hegyvidék gólzsákja került helyzetbe csapatunk egyik legjobbja, Kovács Gergely által.
Bánk kicselezte a kapust is, de sajnos kisodródott, így már csak egy visszagurításra volt lehetősége, amely után nagy nehezen felszabadított a somogyi védelem.
A végeredmény 0-0 lett, ez pedig azt jelentette, hogy Budapest válogatottja a 2. helyen zárta a tornát, egyetlen kapott gól nélkül! A pályán 3 győzelmet és egy döntetlent aratott a csapat! Ez óriási bravúr!

Le a kalappal!

Komoly szervező munkával állt össze a Budapest válogatott, amely a torna előtt számos edzőmeccset lejátszott. A keret folyamatosan alakult, és a kialakítása közben számos nehézség adódott.
Végül egy olyan társaság lépett pályára a tétmeccseken Székesfehérváron, amely számos dologban profi erényeket villogtatott. Küzdeni tudásban, motiváltságban, hozzáállásban és intelligenciában ez a csapat mindenképpen jelesre vizsgázott, mint ahogy eredményben is.
Szívből gratulálunk. Köszönjük, hogy a PestiFoci egy ilyen csapatról írhatott!